Laboratorní a zdravotní technika

Pipeta Biohit Proline

Elektronická pipeta


Pipeta Biohit E-line

Pipeta Biohit E-line

Elektronické pipety
Pro našeho zákazníky opravujeme finské výrobky, elektronické pipety BIOHIT, řady Pro-line a E-line, velikostí od 10 µl do 5000 µl, jedno, osmi i dvanáctikanálové. Známe typické závady, které se začínají projevovat po delší době provozu, a nejsou to jen problémy s bateriemi.

Zdroje pro elektroforézu
Zdrojů pro elektroforézu je na našem trhu mnoho značek. Základní koncepce je vždy stejná, zpravidla se jedná o řízený spínaný zdroj s vícečetnou regulací podle napětí, proudu či výkonu, a to i v čase. Závady jsou obdobné všem spínaným zdrojům.

Termocycler Techne

Termocycler Techne

Termocyklery a termostaty
Termocyklery jsou zařízení, která v uzavřeném prostoru řízeně mění teplotu podle zadaných parametrů v závislosti na čase. Máme zkušenosti především s termocyklery TECHNE, BioRad MJ mini, problémy mají příčiny v  Peltierových článcích. Pokud jsou vadné, cykler umí teplotu jen zvyšovat, a není schopen aktivně teplotu snížit. Opravy nepřesáhnou 1500 Kč.

Elektronické autoklávy
Z elektronických autoklávů máme zkušenosti, dokumentaci a vyškolený personál především se značkou TUTTNAUER. Od stolních modelů řady 2400 po vertikální modely. Víme proč autokláv nedokáže někdy dosáhnout zadané teploty, jindy se chová zmateně…

Spektrometr Jenway

Spektrometr Jenway

Transiluminátory, Spektrometry
Transiluminátory pro použití v genetice Vilber-Lourmat a spektrofotometry JENWAY také opravujeme pro našeho zákazníka. Většinou se problémy týkají optické cesty, adjustace monochromátoru, kalibrace citlivosti, světelných zdrojů (UV trubice, halogeny, deuteriová lampa, zábleskové zdroje Perkin-Elmer).

Třepačka Biosan

Třepačka Biosan

Míchačky, třepačky
Vybavení drobnou laboratorní technikou je také důležité, a i ona má své mouchy. Míchačky a třepačky firem BIOSAN, Degussa pro použití v laboratoři, pro míchání amalgámu apod. mají většinou mechanické problémy, vadné motory či displeje. Nic, co by se nedalo vyřešit.
Degussa Dentomat 3
 
Zdravotní technika
Dlouhodobě opravujeme pro našeho zákazníka monitory životních funkcí SPACELABS a řešili jsme závady na přenosných defibrilátorech. Zařízení používaná ve zdravotnictví mají často netypická zapojení, či prostě jinou filosofii, vyplývající z oblasti použití. Výborná znalost obvodových řešení elektroniky nám dává možnost se dobře orientovat i zde.

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.