Měniče DC / AC, solární regulátory MPPT, GTI měniče

Invertor 1200W

Invertor z 12V na 230V

Měniče DC/AC

Invertory (měniče) z bateriového napájení 12V – 24V – 48V pro použití nejen v autech či místech bez veřejné sítě,  často pro převod energie uložené do baterií solárním či větrným systémem na běžných 230V / 50Hz. Běžné ceny oprav jsou od 350 Kč pro měniče 100W do 2900 Kč pro nejvýkonější modely do 6000W.

Výrobci: Voltkraft power, Hama, XOvision, HQ, PowerBright, Solar Energy,

Typické závady:  Nejčastěji bývá příčinou závad připojení na baterii, která je současně napájena ze solárního systému. Pokud se v baterii vyskytne jediný vadný článek či jen vadný kontakt, vstupní napětí měniče není baterií omezeno. Často bývají zničeny i desítky tranzistorů v jednotlivých měničích.

MPPT regulátor

MPPT regulátor

Solární nabíječky

Levné používají technologii PWM, lepší systém MPPT (Maximum Power Point Tracking). Zajišťují optimální využití energie ze solárního panelu a její transformaci do podoby vhodné pro nabíjení akumulátorů.

Výrobci:  Epsolar, Victron Energy

Typické závady:  Nejčastěji připojením výrazně výkonnějšího panelu k malému regulátoru.  Podle množství vadných součástí se cena opravy pohybuje od 20 do 50%  původní ceny.

Měniče GTI

(Grid Tied Inverter) se připojují na normální běžící sít 230V,  větší modely i na třífázovou  síť 3 x 380V.  Dodávaným výkonem snižují odběr elektřiny od dodavatele.

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.