Průmyslové displeje

V průmyslových řídících systémech se užívají nejčastěji LCD displeje od jednořádkových přes malé grafické monochromatické displeje 4 – 5“ po velké 15 – 24“ TFT barevné panely. Je s podivem, že právě ty menší bývají často nečitelné (oxidace lepených spojů) a poměrně drahé. Umíme zajistit jejich kusový dovoz od výrobce. Větší LCD/TFT panely dnes bývají obvykle řešeny na bázi standardu VGA. Průmyslový LCD panel se pak liší od běžného LCD monitoru hlavně mechanickou konstrukcí, a samotný LCD panel je relativně dostupný. Pokud je závada jen v podsvícení, řešíme to opravou/výměnou invertoru (máme skladem univerzální typy) či samotných CCFL trubic (což není nic jiného, než zmenšená zářivka v délkách od 55 mm do 760 mm). Opravujeme i samotnou elektroniku LCD panelů (T-CON, typicky zdroje polarizačních napětí, vadné LED v podsvícení navigací).
 

CCFL trubice 490mm

CCFL trubice 490mm


 
Oblasti použití: Průmysl, informační panely, hrací automaty, bankomaty, pokladny, CCTV systémy, lékařská elektronika (ultrazvuky), dotykové (touch screen) systémy, disleje pro zabezpečovací techniku, dveřní monitory

Výrobci:

Conrac, Kontron, Elo, Hantarex, Toshiba, Xycom, Microvitec, Hitachi, Siemens

V poslední době jsme opravovali:

Elo ET1T37C-8CWA-1-6, ELD400/1,

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.