Řídící systémy a senzory, MaR

Řídící systémy většiny zařízení, a to i těch zdánlivě velmi jednoduchých, dnes využívají služeb mikroprocesoru či jednočipového počítače. Ten přijímá signály z připojených obvodů (senzorů) a vykonává samotné řízení na základě požadavků a vestavěného (embedded) programu. Typickými závadami desek řízení bývají interní zdroje nižších napětí, krystalové oscilátory, vypadlá data z pamětí EPROM či „nakopnuté“ vstupy a výstupy. Většina takových problémů je řešitelných, a rozhodně stojí zato se o opravu pokusit dříve, než celý subsystém objednat nový. Obvykle také nebývá okamžitě skladem (je-li vůbec ještě dostupný),a navíc je obecně známo, jak vysoké ceny malosériové výrobky od výlučného dodavatele mají.

V poslední době jsme opravovali:
Aktuátory Mottura POWER 401, Ventilový ostrůvek Festo 608L, řídící systém MOOG L141-104, lineární pohon Honeywell ML7420A3006, Regulátory Siemens RVS63.283, aktuátory GEA 920.224,

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.