Servis a opravy indukčních desek

Indukční varná deska

Indukční varná deska

 

Opravujeme varné indukční desky

Varné sklokeramické desky s indukčním ohřevem mají výkonné vysokofrekvenční generátory, obvykle na bázi IGBT výkonových prvků. Podle koncepce je lze rozdělit na dvě skupiny. První, klasická koncepce, používá generátory se dvěma IGBT tranzistory pro každou plotnu extra. Novější koncepce užívá již pouze jeden tranzistor na topnou plotnu. Spolehlivost obou systémů se příliš neliší. Nejčastější závady vznikají při špatném připojení desky na vícefázový rozvod, kdy se na 230V vstup dostane mezifázové napětí 380V. Opravitelnost je vysoká a bez nutnosti měnit celé desky, pokud nedojde i k poškození řídících obvodů – mikroprocesorů, těch běžné čtyřplotýnkové desky obsahují i 6. Cena opravy je obvykle do 1500 Kč. Pokud nelze desku opravit na součástkové úrovni, většinou ji neopravujeme vůbec – ceny jednotlivých subsystémů jsou zpravidla nastaveny tak vysoko, že se oprava stává nerentabilní.

Opravujeme  indukční desky:

  Electrolux
  Zanussi
  Siemens
  Bosch
  Gorenje
  Whirlpool
  Beko
  Fagor
  Indesit
  Mora
  Karma
  IKEA
  Hyundai
  AMICA,
  Caso
  AEG
  Miele
  Brandt
  Schott
  SEBA
  ART-land
  Beant
  Tydlig
  Steba
  Rommelsbacher

 

Typické závady indukčních desek:

  Některé desky Whirlpool, Mora a IKEA jsou postaveny na stejné platformě a mají také stejné závady. Pokud se deska chová chaoticky, někdy plotny jdou a jindy ne, jdou jen na malý výkon a pod, pak se jedná o závadu v řízení. Oprava přijde na 1380 Kč.

  Indesit VIX644 –  nejde vůbec. Obvykle proražený jeden z jednočinných koncových tranzistorů spolu s budiči a součástmi po cestě. Oprava přijde na cca 1300 Kč.

  Whirlpool ACM838 – nejde jedna strana. Odchází buď jeden z pomocných zdrojů, nebo přímo jeden ze čtyř výkonových generátorů. Oprava se vejde do 1400Kč

  TEKA TB600 – nejde jedna plotna. Závada je v termostatu topného tělesa, oprava se vejde do 900Kč

  Fagor VI4-T – chová se zmateně.  Příčinou je výpadek sw v komunikačním procesoru. Výměna procesoru přijde na 1750 Kč

  IKEA PLE18 – nejde. Závada je v řídícím procesoru, který se ovšem za rozumnou cenu nedá sehnat.

  Electrolux 55HAD56A0 –  nejde pravá přední plotna. Závada je v dvojčinném generátoru, oprava se vejde do 1500Kč

  Baumatic PI645 – nejde jedna plotna, vyrazila pojistky. Závada v buzení generátoru, oprava do 1500Kč

  Candy PVI644B – Po chvíli vypne. Je vadný ventilátor a jeho zdroj. Oprava do 1200Kč

  Miele KM 5944 – nejde vůbec. Koncový stupeň proražený, oprava do 1500Kč

Opravujeme také indukční desky pro profesionální použití i sklokeramické plotny s běžnými topnými plotýnkami (tedy ne indukční).

 

 

 

 

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.