Servis a opravy UPS

 

Opravujeme záložní zdroje UPS

 

Záložní zdroje napájení (UPS), ať již nejlevnější offline či line-interactive modely, nebo dražší online typy mají především problémy se životností baterií. Při běžném provozu mají akumulátory po 3 až 4 letech natolik sníženou kapacitu, že pro těžké zatížení v UPS nejsou použitelné a musí být vyměněny. Baterie, které používáme, jsou vybrány z řad renomovaných výrobců (LONG, YUASA, CSB) tak, aby poměr ceny, výkonu a trvanlivosti byl optimální. UPSky mají i jiné problémy, s výkonovými prvky, relé, nabíjecími obvody apod.U většiny UPS není potřeba preventivně měřit kvalitu baterií, neboť to činí UPS sama. Když jsou baterie slabé, zařízení to oznámí znakem škrtnuté baterie. Opravujeme UPS do výkomu cca 10kVA, tedy takové, které lze na dílnu přivézt.

Opravujeme UPS těchto značek:

APC
Fiskars
BEST Power
Tripp Lite SMART 1000Tripp Lite
Elteco
AEG
Fortress
Eaton
PowerTech
Altron
Chloride
Belkin
Victron
Liebert
Inovatec
Hitachi
Argo
Sweex
Schneider
General Electric
PowerWalker
Exide

Všechny tyto značky prošly naší dílnou.

 

Typické závady všech UPS:

Každá ofline či line-interaktive UPS v sobě obsahuje samostatný obvod nabíjení baterií. Ten jako jediný běží stále a proto četnost jeho poruch je nejvyšší. Dokud nenastane výpadek sítě, a dokonce i v době zálohování se nefunkčnost nabíječe (chargeru) bohužel nepozná. Po naskočení proudu ze sitě se vše jeví v pořádku, až na fakt, že vybité baterie nejsou nabíjeny a zůstanou tedy dlouhodobě ve vybitém stavu. Setrvání v něm olověným bateriím velmi škodí, během krátké doby sulfatizují a navždy ztratí kapacitu. Problém většinou vyjde napovrch až při dalším výpadku proudu, kdy UPS okanžitě vypadne.

V poslední době jsme opravovali:

Tripp Lite 1000, APC Back-UPS 500, Liebert PowerSure PSI 1400, APC Smart-UPS 750VA, Chloride DeskPower 300, APC Smart UPS 1000VA, ARGO 1600, APC SU2200INET, Exide PW9110,Belkin F6C1500ei, Victron NetPro 1500, Tripp Lite 3000, Sweex PP210

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.