Opravy a servis laboratorní techniky

Opravujeme laboratorní techniku

Pro našeho zákazníky opravujeme finské výrobky, elektronické pipety BIOHIT, řady Pro-line a E-line, velikostí od 10 µl do 5000 µl, jedno, osmi i dvanáctikanálové. Známe typické závady, které se začínají projevovat po delší době provozu, a nejsou to jen problémy s bateriemi.

Zdrojů pro elektroforézu je na našem trhu mnoho značek. Základní koncepce je vždy stejná, zpravidla se jedná o řízený spínaný zdroj s vícečetnou regulací podle napětí, proudu či výkonu, a to i v čase. Závady jsou obdobné všem spínaným zdrojům.

Termocycler Techne

Termocyklery jsou zařízení, která v uzavřeném prostoru řízeně mění teplotu podle zadaných parametrů v závislosti na čase. Máme zkušenosti především s termocyklery TECHNE, BioRad MJ mini, problémy mají příčiny v Peltierových článcích. Pokud jsou vadné, cykler umí teplotu jen zvyšovat, a není schopen aktivně teplotu snížit.  Opravujeme také gradientní termocyklery. Opravy nepřesáhnou 1500 Kč.

Z elektronických autoklávů máme zkušenosti, dokumentaci a školení  především se značkou TUTTNAUER. Od stolních modelů řady 2400 po vertikální modely. Víme proč autokláv nedokáže někdy dosáhnout zadané teploty, jindy se chová zmateně…

Transiluminátory pro použití v genetice Vilber-Lourmat a s

 

 

Spektrometr Jenway

Spektrometr Jenway

 

  • Spektrofotometry JENWAY,  Molecular Devices,

také opravujeme pro našeho zákazníka. Většinou se problémy týkají optické cesty, adjustace monochromátoru, kalibrace citlivosti, světelných zdrojů (UV trubice, halogeny, deuteriová lampa, zábleskové zdroje Perkin-Elmer).

Třepačka Biosan

Třepačka Biosan

Vybavení drobnou laboratorní technikou je také důležité, a i ona má své mouchy. Míchačky a třepačky firem BIOSAN,  mají většinou mechanické problémy, vadné motory či displeje.

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.