Opravy podsvícení, výměna invertoru a CCFL trubic

 

Konec CCFL trubice

Podsvícení displejů s CCFL výbojkou

Příznaky: displej je tmavý, lze rozeznat slabý obraz, obraz je do červena, obraz je po zapnutí krátce viditelný, jas nelze regulovat.
Příčina: Starší typy notebooků používají k podsvětlení CCFL trubicí/výbojku, která se časem vyčerpá stejně jako zářivka na stropě. Problém také může být v invertoru, který vytváří vysoké napětí pro její napájení. Trubice máme skladem v nejrůznějších délkách (viz náš e-shop, i invertor lze vyměnit, cena opravy obvykle nepřesáhne 1000 Kč vč. materiálu.

Podsvícení LED displejů

Příznaky: displej je tmavý, obraz lze vidět jen v odrazu světla, nebo jsou vidět světlejší a tmavší zóny obrazu s plynulými přechody jasu. Příčina: Novější displeje jsou podsvíceny řadou bílých diod LED. Ty mají vyšší životnost, někdy však jednotlivé diody nebo celé skupiny diod nesvítí. Pokud jsou vadné diody přímo uvnitř displeje, ne vždy je možné takový displej opravit. Závada bývá často také v obvodech napájení a regulace. Opravy nepřesáhnou 1000 Kč.

Typické opravy v této kategorii

 

TOSHIBA U400 – Nejde podsvícení displeje , při nasvícení je vidět tmavý obraz

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.