Opravy a čištění chlazení, mechanické závady

Heat pipe

Chladicí systém notebooku

Servis a oprava chladícího systému notebooku

  • Příznaky: Notebook se přehřívá, zpomaluje, tuhne a vypíná se. Ventilátor se často zapíná,je hlučný.
  • Příčina: Žebra chladicího systému jsou zcela ucpaná prachem, který vytváží neprodyšný filc. Bohužel, vysavačem se tento filc vysát nedá, protože žebrovím neprojde. Může být i vadný ventilátor, či poškozená teplovodivá pasta. Přehřátí notebooku často vede k trvalým poruchám základních desek a náročným opravám (viz Opravy základních desek notebooků s čipy BGA), proto doporučujeme čistit notebook pravidelně.
  • Řešení: Rozebrání a vyčištění notebooku, přepastování procesoru a grafického čipu kvalitní kovovou teplovodivou pastou od firmy Arctic cooler, popřípadě doplnění teplovodivých polštářků, oprava či výměna ventilátoru. Cena do 1200 Kč.

Mechanické závady notebooků

  • Příznaky: Displej nedrží v poloze, popraskané plasty, vylomené panty
  • Řešení: Panty displeje a jejich uložení v plastových krytech jsou velmi namáhanou částí notebooku. Pro správnou funkci musí být panty správně promazány speciálním druhem maziva (na zbraně). Pokud se při sklápění displeje zadírají, hrozí vylomení kovových pantů z plastu jak na straně displeje, tak i spodku. Zlomené panty lze vyměnit za cenu od 800 do 1300 Kč, pokud je navíc vylomen i plast, je vždy otázkou, zdali se s prasklinami raději nesmířit – celkové okrytování notebooku je poměrně drahé.

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.