Kategorie: Stolní počítače

Servis a opravy pokladních systémů

Opravujeme pokladní systémy

Pokladní systémy se obvykle skládají z all-in-one počítače spolu s dotykovým displejem.  Touchscreen je často používán v náročném prostředí restaurací či prodejen a bývají s ním problémy.

 

Opravovali jsme:

IBM   Surepos  500 48470-532

Opravy počítačů PC

Opravujeme stolní počítače 

 

Stolní počítače lze dnes rozdělit na skupiny:

 

 • Kancelářské počítače jsou dnes nejčastěji značkové počítače Acer, ASUS, Compaq, Dell, Fujitsu-Siemens, HP, IBM, Lenovo. Tyto počítače nedisponují zázračným výkonem,  ale mají vysokou spolehlivost v každodenním provozu. Nemají problém s kompatibilitou jednotlivých komponentů jako sestavované počítače.  Často jsou to počítače repasované z ukončeného leasingu.
 • Druhou skupinou jsou na zakázku sestavované počítače herní, zpravidla disponující výkonnou  grafickou kartou, výkonným zdrojem a výkonnou základní deskou. Obecně lze říci, že právě hry představují nejnáročnější aplikaci pro počítač, přehrávání filmů zvládají dnes už i ty nejjednodušší PC.
 • Další kategorií jsou počítače pro těžbu kryptoměn.  Mívají několik výkonných grafických karet bez výstupu a velmi výkonné zdroje až do 1600W. Ty jsou na hranici a odchází.

 

Servis stolních počítačů jak skládaných z běžně dostupných dílů, tak značkových (obvykle repasovaných) se většinou řeší výměnou či doplňováním jednotlivých komponentů – paměti, pevné disky, SSD, DVD mechaniky, zdroje. Určité opravy lze dělat i na základní desce, starší desky mívají problémy s kapacitami. Pro běžné uživatele je problém s výměnou disku spojen se záchranou dat a jejich uložení na jiné úložiště, případně instalací či upgrade operačního systému (XP, Win7, Win8, Win10). Pokud zákazník nemá všechny aplikace či drivery uložené např. na CD, pak jejich nalezení a doinstalování určitě nějaký čas zabere. Cena takových softwarových prací se obvykle pohybuje kolem 500 Kč.

Typické závady stolních počítačů:

 • Pokud počítač nedělá vůbec nic, bývá vadný zdroj. Ten jako nejnamáhanější součást je ohrožen stárnutím komponentů. Ve spolehlivosti je veliký rozdíl mezi levnými ATX zdroji a zdroji značkových počítačů.  Oprava se vejde do 800Kč.
 • Počítač se kouše, je nespolehlivý. Příčinou bývají unavené komponenty na základní desce v oblasti snižujících měničů pro napájení procesoru, můstků a dalších periferií.  Oprava se vejde do 880Kč
 • Počítač se zapne, ale nebootuje a vypne se. Problém je ve výpadku dat z nosiče Biosu. Výměna EEPROM a její naprogramování vyjde do 1000Kč
 • Grafika vůbec nejde. Oprava grafické karty je realizovatelná reboulováním čipu či pamětí. Podle výkonnosti karty je cena opravy od 1000 do 2000Kč.
 • Závady v paměti
 • Vadné mechaniky DVD
 • Vadný pevný disk či SSD
 • Zadřené ventilátory

Typické závady PC:

Dell Optiplex 7010  Po zapnutí svítí oranžově a vypne se

V poslední době prošly naším servisem tyto modely:

Lenovo Ideacentre B320     nejde zapnout, bliká zdroj

Dell INSPIRON ONE 2310  zapne se ale nedá žádný obraz

DELL OPTIPEX 280, DELL OPTIPEX 320, DELL OPTIPEX 62, DELL OPTIPLEX 745, DELL OPTIPEX 780, DELL OPTIPEX  970,  DELL PRECISION T3500,Dell Optiplex 7010

HP OMNI  100  ,

MINI INTEL DC53427HYE,

MSI 3V1 MS-AA16,

LENOVO 10069, LENOVO B40-30, LENOVO 10150, LENOVO 10160, LENOVO IDEACENTRE 10035, LENOVO ALL IN ONE Z7G, LENOVO IDEACENTRE C440, LENOVO C200, LENOVO C260,

 

 

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.