Servis a opravy projektorů Hitachi

Opravujeme projektory Hitachi

Projektory Hitachi zpravidla využívají LCD technologii.  Na našem trhu je poměrně široký výběr těchto projektorů, převážně v kategorii malých a kancelářských.  Ve školství jsou rozšířeny projektory řady ED (educational)  s projekcí na velmi krátkou vzdálenost, většinou s reflexním zrcadlem.

Typické závady projektorů Hitachi:

  • Hitachi CP-S317 –  nerozsvítí se lampa. Závada není v lampě, ale v jejím řízení, jednotce ballastu. Oprava se vejde do 1500Kč
  • Hitachi CP-D10 –  špatné barevné podání, nehomogenní barvy.  Příčinou bývají prachové úsady na filtrech a LCD panelech. Čištění je velice delikátní záležitost a vyžaduje určité přípravky, nicméně i přes použití filtrů je projektor po létech třeba důkladně vyčistit, cena do 1400 Kč.
  • Hitachi CP-X10 – nejde vůbec. Odchází hlavní zdroj, cena se vejde do 1180Kč
  • Hitachi CP-WX625 – nepravidelně vypíná. Závada je v tachogenerátoru některého z ventilátorů, a není jednoduché závadu odchytit. I s výměnou ventilátoru je cena do 1600Kč
  • Hitachi CP-EX250 – vypíná. Závada je v senzoru proudění vzducu. Oprava do 1400Kč

Projektor Hitachi ED-A111

  • Hitachi ED-AW110, ED-AW111 – nefunguje mechanika vyklápění zrcadla. Na rozdíl od jiných výrobců, kteří užívají nepohyblivé zrcadlo, tento  projektor  otevírá a zavírá zrcadlo při každém zapnutí/vypnutí. Mechanika vyklápění se však velmi brzo opotřebuje a projektor pak nelze žádným spustit, pokud vyklopení neproběhne zcela bezchybně. Nové mechanické díly  (rozlomená plastová ozubená kola a spojka) situaci neřeší. Vyvinuli jsme plnohodnotnou náhradu – čistě elektronickou simulaci otevírání, přičemž zrcadlo zůstává stále otevřené. Pro případ transportu ho lze ručně sklopit. Instalaci destičky s elektronikou a její zapojení nabízíme za 2500 Kč.
  • Hitachi PJ-TX300 – odchází hlavní interní zdroj. Oprava do 1250Kč
  • Hitachi CP-S210 –  barevné podání do žlutozelena. Příčinou jsou unavené či vypálené polarizační filtry. Oprava se vejde do 1350 Kč, je však nutno počítat s delší dobou dodání.
  • Hitachi CP-X3014 – nepoznává HDMI nebo VGA, video jde.  Závada je na základní desce, kterou umíme opravit, oprava přijde na 1720 Kč

 

Obecné informace k opravám všech projektorů najdete na stránce opravy projektorů.

 

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.