Opravy a servis monitorů

Opravujeme všechny typy LCD monitorů a  displejů

Konkrétní závady konkrétních značek a modelů jsou na stránkách Acer, Apple, ASUS, BenQ, Dell, DTKEIZO, Elo TouchSystems, Fujitsu-Siemens, HANNS.G,  Hitachi, HP, Hikvision,  Hitech, Hyundai, IBM, IIYAMA, Lenovo, LG,  Mitsubishi, MSI, NEC , PanasonicPhilips, Samsung,   Siemens, Sony, ViewSonic , XIAOMI

LCD monitory:

V servisu monitorů hraje naše firma významnou roli již od roku 1993. Za tu dobu jsme úspěšně opravili více než 50 000 monitorů všech provedení, velikostí, použití, připojení či výrobců.  V kancelářském či domácím prostředí se dnes téměř výhradně používají ploché LCD monitory a rozměrné CRT s klasickou obrazovkou jsou zcela překonány, nicméně i ty stále dokážeme opravit.  Minimálně se používají LCD monitory s úhlopříčkou  menší než 17″, už pro malé rozlišení.  Monitory s úhlopříčkou 17″ jsou nejmenšími běžně používanými pro nenáročné aplikace.  Horní hranice rozměru monitorů není pevná,  ale monitory s úhlopříčkou větší než 30″ jsou na běžnou práci příliš velké a nepřehledné.

Připojení prostřednictvím analogového rozhraní VGA je dnes stále ještě používáno, ale je postupně vytlačováno digitálním rozhraním DVI či HDMI.  Připojení staršího VGA monitoru na DVI či HDMI výstup počítače (nebo naopak) je možné pouze s použitím speciálního převodníku.  Rozhraní DVI je naopak elektricky kompatibilní s HDMI, lze tedy na zdroj DVI připojit přímo HDMI monitor, stačí použít pasivní kabel DVI-HDMI.  V rozhraní HDMI se přenáší i zvuk. Novější rozhraní DP (Display Port) užívá především Apple, a je zcela nekompatibilní s ostatními připojeními.

 

Typické poruchy LCD monitorů:

 • Oprava a servis zdrojové části. Příznak: monitor nejde zapnout, vypíná se, poblikává jas
  Řešení: Oprava powerboardu či a externího napájecího adaptéru. Cena do 750 Kč
 • Oprava a servis podsvícení / invertoru / , výměna CCFL trubic.  Příznaky: monitor je tmavý, lze rozeznat slabý obraz, obraz je do červena nebo je po zapnutí jen krátce viditelný, jas nelze regulovat. Příčina: vadný invertor, vadná CCFL podsvěcovací trubice / výbojka /, svod na CCFL trubici, vadné obvody napájení a regulace LED podsvitu. Cena opravy 600 až 900 Kč
 • Oprava a servis řídících desek / signalboardů / a ovládacích panelů. Příznaky: Monitor nereaguje na signál, monitor nelze ovládat, vady v obraze, bílý obraz, vypadlé barvy, monitor nesynchronizuje.  Řešení: vadná EEPROM, řídící nebo signální IO,vadná stabilizace napětí. Opravu provádíme především na součástkové úrovni, nabízíme ale i možnost náhrady univerzální řídící deskou. Cena 600 až 1200 Kč
 • Poškozený displej monitoru (LCD panel). Příznak: Duchy v obraze, LCD svítí bíle, LCD je tmavý či nekontrastní, nejde LED podsvícení. Řešení: Opravujeme samotnou elektroniku LCD panelu , výměnu řídících a napájecích IO. Cena 700 až 1500 Kč podle velikosti panelu.
 • Prasklý či zlomený  panel se pozná podle rozbitého zobrazení, část obrazu se změní v čáry nebo nesvítí vůbec.  Nezbývá, než vyměnit celý panel. Totéž se týká vypadlých sloupců, řádků (různé čáry v obraze) či vadných pixelů, to vše lze řešit také jen výměnou celého LCD panelu. Jeho cena tvoří 60 – 80% ceny monitoru, oprava je pak zcela nerentabilní a nevyplatí se.

Typické ceny oprav monitorů:

 • Monitory do velikosti 19″ se opravují do ceny 800.- Kč.
 • Monitory velikosti 20″ – 22″. Oprava obvykle nepřekročí 1000.-Kč
 • Monitory velikosti 24 – 28″. Oprava většinou do 1500.-Kč.
 • Monitory 28 – 32″. Oprava obvykle do 1800 Kč.

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.