Kategorie: Videotechnika

Opravy DVR systémů a kamer

Opravujeme DVR systémy, monitory a kamery 

Ruční video kamery formátu miniDV, 8, Hi-8, VHS, S-VHS,  se záznamem na disk či paměťovou kartu neopravujeme.

DVR systémy pro trvalý záznam obrazu jsou nejčastěji postaveny na speciální vícekanálové vstupní desce se záznamem  na pevný disk.  V jedné variantě se připojují kamery prostřednictvím videokabelu, kde kamery mají autonomní zdroje (zpravidla 12V)  a DVR systém je přímo vybaven 4 – 8 vstupy BNC.  V novější variantě jsou kamery připojeny prostřednictvím počítačové sítě, mají své IP adresy, a DVR systém je kdekoliv na tuto síť připojen.  V této variantě je napájení kamer řešeno  externími zdroji. Při napájení kamer přes internet (PoE – power over internet) je ale nutno použít kabely RJ-45 vyhrazené pouze pro tyto kamery, nelze je napájet prostřednictvím běžné strukturované kabeláže. Lze také použít tzv. “PoE injektory”, tedy malá zařízení, které do kabelu vedoucímu ke kameře injikuje napájení. Pozor, jsou dva rozdílné a neslučitelné typy injektorů podle různých PoE norem!

 • Opravovali jsme:

DVR AVTECH AVH801,   DVR  rekordér HE401,  Elnika DVR 5008ELN,  kamer.systém DVR 4016ELN,  DVR MT-vision 8040,  DVR MT-vision HS410,  DVR MT-vision  7604,  Lorex  MPX HD 1080p Security System DVR,  Kamerový systém 720P JW104K, Kamera Toshiba TDP-T95,  Kamera Ademco ADKIL134RT,  Kamera Toshiba TLP -C001,  Kamera Polycon CX5000, Kamerový set  AVERMEDIA AVC-152 + AVC704H,  kamery ZAVIO 8220,  kamera CEL-TEC BlackWolf,  kamera Brinno TLC200,  kamerový systém Ademco Vantague VAEVDRH08,  ZMODO DVR D9108BH,  Kamerový set Avtech s kamerami KPC-136,  Marshall V-LCD70XP-HDMI 7″ LCD Field Monitor,  kamera Axis 2330,

 

Opravy a servis videotechniky

Opravujeme videotechniku

 

Opravujeme komponenty pro zpracování videosignálu. Mechanické i elektronické distributory, přepínače,  převodníky videoformátů,  střižny.  Neopravujeme klasická videa VHS (snad jen v případě vadného zdroje)

 

 • Extron
 • Kramer
 • Mackie
 • Barco
 • Crestron
 • Panasonic

Panasonic AG-MX70 Digital Audio-Video Mixer,  Kramer VP-8X8A,

Opravy LED videostěn, vizualizery

Opravujeme videotechniku

 Klasická videa na kazety VHS  (Beta, V2000)  neopravujeme (snad jen v případě vadného zdroje)

 • Mixer Grass Valley Indigo

  Zařízení pro zpracování zvuku a obrazu

je neskutečně mnoho a v nejrůznějších kvalitativních třídách, od jednoduchých audio mixpultů až po složitá režijní pracoviště. Jelikož právě běžné zpracování zvuku je technicky celkem nenáročné, nebývají tato zařízení postavena na zákaznické součástkové základně, a jsou relativně dobře opravitelná, nejčastěji se jedná o počkozené ovládací prvky. Pracoviště se zpracováním obrazu (střižny, switche, distributory, splittery) jsou již komplikovanější a zvláště nepravidelné občasné poruchy v obraze se hledají obtížně.

 • LED stěny, velkoplošné zobrazovací systémy

Zobrazovací systémy na bázi vysoce svítivých LED diod jsou obvykle sestavovány z modulů podle požadavku velikosti plochy. Problémy bývají s interními zdroji, s rozdílným jasem clusterů, nesvítícími částmi či jednotlivými LED diodami, nebo se modul nesprávně hlásí.  Máme zkušenosti s moduly BARCO DLite a SLite.  LED stěny se užívají také v reklamě (stadióny) či jako svítící taneční podlahy.

Panely Barco DLite, Barco SLITE, Splittery Barco D320 a D320 Lite, Barco LEDPRO, světelné podlahy RGG LED

 

Opravujeme komponenty pro zpracování videosignálu. Mechanické i elektronické distributory, splittery, přepínače,  převodníky videoformátů,  střižny.

 • Extron
 • Kramer
 • Mackie
 • Barco
 • Crestron
 • Panasonic
 • Grass Valley
 • Yamaha
 • Tangent Wave

 

V poslední době jsme opravovali:

Switch Kramer VP-724, Mix Mackie 1642VLZ, AV mixer Grass Valley Indigo RY4100, AXXENT Intercom MS-100, Extron RGB 203 Rxi VTG, Extron USP405, Extron USP506, ZECK A200, Yamaha P3500S, Elatec Audio Splitter 1CS1220, pult Dynacord PowerMate 600, Panasonic AG-MX70 Digital Audio-Video Mixer,  Ovládací panel Tangent Wave element Tk,

vizualizer Samsung SVP-5500

 • Vizualizery

Vizualizer nahrazuje klasický episkop, na který se položila předloha a on ji prosvícením promítal na plátno. V současnosti se používá kamera spolu se silným osvětlením,  zařízení se dále připojuje na běžný projektor.

 • SAMSUNG SVP-5500

Barco

Opravy a servis Barco

Opravy a servis Barco

Opravujeme videotechniku značky Barco

 

Výrobky této firmy vždy představují špičku ve svém oboru a určují směr dalšího vývoje oboru. Ať již to jsou monitory s vysokou stabilitou barevného podání (Barco Calibrator), projektory s vysokou světelností přes 10.000 ANSI Lumen, či velkoplošná zobrazovací zařízení na bázi LED panelů a distribuce videosignálu:

Opravy herních konzolí a hracích automatů

Herní konzole XBox 360 mívají problémy s trháním BGA čipů. S pájecími a reboulovacími technologiemi, které užíváme při opravách notebooků, umíme tento problém úspěšně řešit do 1500 Kč. Mimo to nabízíme nové zdroje (adaptéry) pro tyto konzole skutečně za pakatel – viz náš eshop.

Aristocrat na LCD

Herní systém Aristocrat na LCD

Pro servisy hracích automatů nabízíme připojení běžných LCD namísto starých CRT displejů, a to za použití speciálních převodníků. Např. pro hrací systém Aristocrat stojí interface na běžné současné LCD VGA monitory cca 2250 Kč. Opravujeme také spínané zdroje a touch-screenové (dotykové) panely pro herní systémy.

Opravovali jsme: MIcrosoft X-box, Zdroje SANKEN SPS077W

 

Microsoft XBOX 360 slim – chyba 82   závada základní desky ,reball CGPU

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.