Audiotechnika a videotechnika

Plazma Panasonic VIERA

Plazma Panasonic VIERA

Opravy LCD a plazmových (PDP) televizorů
Běžné LCD televizory jsou dnes řešeny podobně, jako počítačové monitory, jen jsou vybaveny vestavěným DVB tunerem. Důraz je kladen na vysoký jas zobrazení, podsvitové CCFL či LED systémy jsou zde výrazně výkonnější a také jsou zdrojem většiny poruch. Samotné LCD panely tvoří převážnou cenu televizoru, a v případě jejich poškození (rozbití, pruhy v obraze apod.) se je nevyplatí dovážet pro vysoké přepravní náklady. U televizí plazmových se poruchy soustředí na výkonové části – zdroje, spínače plazmy Sanken STK 795 –813 a 814, budiče řádků D16344GF apod.

Projekční TV Thomson

Projekční TV Thomson

Opravy projekčních televizí
Projekční televize jsou sice masivně vytlačovány LCD či plazmovými, nicméně jsou stále v užívání. Ať s projekcí na plátno („tříoké“ CRT projektory – SELECO, Barco), nebo na vlastní matnici mívají problémy především v sesouhlasení barev (konvergence – Thomson, Panasonic, Sharp). Zpravidla i zde vyčištění optiky viditelně zvýší jas i kontrast. Ceny obvykle nepřesáhnou 1500 Kč.

Výrobci: Seleco, Barco, Thomson, Sharp, Panasonic

LED stěna Barco S-Lite10

LED stěna Barco S-Lite10

LED panely, splittery a distributory
Zobrazovací systémy na bázi vysoce svítivých LED diod jsou obvykle sestavovány z modulů podle požadavku velikosti plochy. Rozdělění videosignálu tak, aby každý modul zobrazoval správnou část obrazu, zajišťuje splitter. Problémy bývají s interními zdroji, s rozdílným jasem clusterů, nesvítícími částmi či jednotlivými LED diodami, nebo se modul nesprávně hlásí. Moduly BARCO DLite a SLite spolu se splittery opravujeme pro firmu ProMoPro. LED stěny se užívají také v reklamě (stadióny) či jako svítící taneční podlahy.

V poslední době jsme opravovali: Panely Barco DLite, Barco SLITE, Splittery Barco D320 a D320 Lite, Barco LEDPRO, světelné podlahy RGG LED

Mixer Grass Valley Indigo

Mixer Grass Valley Indigo

Zpracování zvuku a obrazu

Zařízení pro zpracování zvuku a obrazu je neskutečně mnoho a v nejrůznějších kvalitativních třídách, od jednoduchých audio mixpultů až po složitá režijní pracoviště. Jelikož právě běžné zpracování zvuku je technicky celkem nenáročné, nebývají tato zařízení postavena na zákaznické součástkové základně, a jsou relativně dobře opravitelná, nejčastěji se jedná o počkozené ovládací prvky. Pracoviště se zpracováním obrazu (střižny, switche, distributory, splittery) jsou již komplikovanější a zvláště nepravidelné občasné poruchy v obraze se hledají obtížně.

V poslední době jsme opravovali: Switch Kramer VP-724, Mix Mackie 1642VLZ, AV mixer Grass Valley Indigo RY4100, AXXENT Intercom MS-100, Extron RGB 203 Rxi VTG, Extron USP405, Extron USP506, ZECK A200, Yamaha P3500S, Elatec Audio Splitter 1CS1220, pult Dynacord PowerMate 600, Vícekanálové IR kontroléry Bosch LBB4502 + zářiče LBB4512, Bosch WK0844

Klávesové nástroje, zesilovače, efekty

Máme zkušenosti s opravami veškeré elektroniky pro hudebníky, efektových pedálů, kláves, výkonových zesilovačů od elektronkových po zesilovače třídy D (PWM –digitálních) a třídy F (s dvojitým napájením), stejně jako výkonových integrovaných koncových zesilovačů. Zesilovače proměřujeme na plný výkon do umělé zátěže až do 5kW.

Combo Marshall

Combo Marshall

V poslední době jsme opravovali: klávesy Kawai, Roland, Yamaha, Korg, Casio, ProPhet, Mini-moog, Oberheim Xpander, efekty Roland, Electro Harmonix, Boss, Digitech, comba Marshall, Yamaha, Peavey, Fender, Laney, Dynacord, Mackie, RME

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Doporučujeme webhosting ToJeOno.cz   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.